Zaloguj się, aby zobaczyć.  "Sokołów na dawnej fotografii" - nowa wystawa w Społecznym Muzeum Ziemi Sokołowskiej

Tegoroczna - już trzecia - edycja sokołowskiej Nocy Muzeów uświetniona została nową wystawą zatytułowaną „Sokołów na dawnej fotografii”. Wystawa ta przygotowana została specjalnie z myślą uatrakcyjnienia tej jedynej w swoim rodzaju nocy, podczas której miłośnicy historii i sztuki w całej Europie mogą odwiedzać instytucje muzealne w niecodziennej, tj. nocnej porze.

Czytaj więcej: "Sokołów na dawnej fotografii"

 Zaloguj się, aby zobaczyć. "Kino Czajka w Sokołowie w latach 1960 - 1993" - nowa wystawa

Jak wstępnie zapowiedziano, doroczne zebranie sokołowskich regionalistów i pasjonatów historii „małej Ojczyzny”,  zostanie wzbogacone wernisażem wystawy „Kino Czajka w Sokołowie w latach 1960-1993”. Wystawa dotyczyć więc będzie niezbyt odległego w czasie wydarzenia, jakim było uruchomienie w 1960 roku pierwszego i jedynego sokołowskiego stałego kina.

Czytaj więcej: "Kino Czajka w Sokołowie w latach 1960 - 1993" - nowa wystawa

  Zaloguj się, aby zobaczyć. Wystawa fotograficzna "Na polu stoję, nikogo się nie boję"

Wraz z pierwszymi wiosennymi pracami rolniczymi, w polski pejzaż wkracza malowniczy i oryginalny "strach na wróble". Strach jest postacią barwną i nieco tajemniczą. To źródło radości i uciechy dla dzieci, dorosłym daje poczucie bezpieczeństwa, a chroniąc plony rolnika strach cieszy się jego szczególnymi względami. W krajobraz wprowadza element ożywienia. Strach jest symbolem przezorności i gospodarności, zwiastunem obfitych plonów.

Czytaj więcej: Wystawa fotograficzna "Na polu stoję, nikogo się nie boję"

 Zaloguj się, aby zobaczyć. Wystawa "Ramię krzep, Ojczyźnie służ - sokołowskie gniazdo Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w latach 1894 - 1939"

W dniu 6 marca br. w Społecznym Muzeum Ziemi Sokołowskiej odbył się wernisaż nowej wystawy zatytułowanej „Ramię krzep, Ojczyźnie służ – sokołowskie gniazdo Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w latach 1894-1939”. Wystawa przybliża dzieje sokołowskiego gniazda „Sokoła”, pierwszej na ziemiach polskich organizacji zajmującej się krzewieniem gimnastyki, kultury fizycznej i sportu.

Czytaj więcej: Wystawa Sokół 2016

 Zaloguj się, aby zobaczyć.Wystawa w 5. rocznicę śmierci ks. Mieczysława Wajdy

 

W piątek 7 listopada 2014 r. przypadała 5. rocznica śmierci ks. Mieczysława Wajdy, długoletniego sokołowskiego katechety, a później proboszcza parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Sokołowie Małopolskim i dziekana dekanatu sokołowskiego. W tymże dniu obecny proboszcz ks. Jan Prucnal celebrował Mszę św. w intencji zmarłego kapłana. Uczestnikami nabożeństwa byli licznie zgromadzeni parafianie. Z okazji 5. rocznicy śmierci Księdza Prałata Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Sokołowie Małopolskim oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Sokołowskiej zorganizowały wystawę fotograficzną.

Czytaj więcej: 5 rocznica śmierci ks. Mieczysława Wajdy