b_150_120_16777215_00_images_maly_katyn_3.jpg "Mały Katyń Ziemi Sokołowskiej" - nowa okolicznościowa karta pocztowa

Duże zainteresowanie, którym cieszyła się karta pocztowa wydana przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Sokołowskiej z okazji setnej rocznicy poświęcenia sokołowskiego kościoła , stała się inspiracją do wydania kolejnej pocztówki promującej historię ziemi sokołowskiej. W swej treści nowa karta pocztowa przypominać ma o tragicznych wydarzeniach, które rozegrały  się  jesienią 1944 roku w Trzebusce oraz pobliskim turzańskim lesie.

Podobna karta pocztowa wydana został kilka lat temu, a jej nakład został już całkowicie wyczerpany. Z tego właśnie powodu Zarząd Towarzystwa Miłośników Ziemi Sokołowskiej zadecydował o przygotowaniu pocztówki przypominającej o tragicznych wydarzeniach, które stanowiły smutny epizod II wojny światowej na sokołowszczyźnie. Inicjatorem wydania pocztówki był Piotr Ożóg, kierujący działającą w ramach struktur TMZS sekcją zajmującą się tematyką obozu NKWD funkcjonującego w Trzebusce i mordów dokonywanych w pobliskim lesie. Piotr Ożóg przygotował szereg zdjęć miejsca pamięci w turzańskim lesie, z pośród których wybrane zostało zdjęcie przekazane do drukarni w celu wykonania projektu graficznego pocztówki. Z kilku przygotowanych przez drukarnię projektów zaakceptowany został jeden z nich, który zatwierdzony został do druku.

W ostatnich dniach listopada gotowe wydruki karty pocztowej zostały odebrane z drukarni. Pocztówkę nabyć można w siedzibie Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Sokołowie Małopolskim w dni i w godzinach pracy tejże instytucji. Cena pamiątkowej pocztówki to zaledwie 1 złoty.