Zaloguj się, aby zobaczyć. "Mały Katyń Ziemi Sokołowskiej" - nowa okolicznościowa karta pocztowa

Duże zainteresowanie, którym cieszyła się karta pocztowa wydana przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Sokołowskiej z okazji setnej rocznicy poświęcenia sokołowskiego kościoła , stała się inspiracją do wydania kolejnej pocztówki promującej historię ziemi sokołowskiej. W swej treści nowa karta pocztowa przypominać ma o tragicznych wydarzeniach, które rozegrały  się  jesienią 1944 roku w Trzebusce oraz pobliskim turzańskim lesie.

Czytaj więcej: Nowa okolicznościowa karta pocztowa

    Zaloguj się, aby zobaczyć. Okolicznościowa pocztówka z okazji setnej rocznicy poświęcenia sokołowskiego kościoła.

W roku bieżącym przypada setna rocznica poświęcenia sokołowskiego kościoła. Wspomniana uroczystość miała miejsce 1 października 1916 roku. Dokładnie w setną rocznicę tego wydarzenia do rąk sokołowskich parafian trafiła przygotowana z tej okazji pamiątkowa karta pocztowa, wydana z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Ziemi Sokołowskiej.

Czytaj więcej: Okolicznościowa pocztówka

     Zaloguj się, aby zobaczyć. Oazowicze poznawali historię Małego Katynia

W ubiegłym miesiącu w piątek 8 lipca, odbyło się kolejne spotkanie turzańskie; tym razem szef sekcji turzańskiej skorzystał z zaproszenia księży Krzysztofa Kalamaszka i Mateusza Olbrota, którzy nadzorują rekolekcje oazowe młodzieży ponadgimnazjalnej w Trzebusce.

Czytaj więcej: Oazowicze

    Zaloguj się, aby zobaczyć. Delegacja z Sokołowa w podkrakowskiej Morawicy na odsłonięciu pomnika Niezłomnym - Ojczyzna

Podczas obrad Walnego Zebrania TMZS w dniu 6 marca 2016r., w czasie przewidzianym na dyskusję, głos zabrała Danuta Urzędowicz, informując zebranych, o fakcie powstawania w podkrakowskiej Morawicy pomnika Niezłomnym – Ojczyzna.

Czytaj więcej: Delegacja w podkrakowskiej Morawicy

 

Zaloguj się, aby zobaczyć. 25 Bieg "Lasowiak"

W niedzielę 7 lutego odbyła się 25. edycja marszu i biegu organizowanego przez PTTK w Rzeszowie "Lasowiak 2016". Trasa marszu, w który uczestniczyło łącznie 17 osób, przebiegała z Sokołowa do Głogowa Małopolskiego. Przed wyruszeniem na trasę uczestnicy "Lasowiaka" zwiedzili Sokołów oraz miejsce pamięci w turzańskim lesie.

Czytaj więcej: lasowiak 2016