Zaloguj się, aby zobaczyć. II edycja Sokołowskiej Nocy Muzeów za nami

W sobotę 14 maja 2016 r. odbyła się druga edycja Sokołowskiej Nocy Muzeów. Jako że w tym roku przypadała 11 Europejska Noc Muzeów, nie mogło inicjatyw muzealnych zabraknąć i w regionie.

Czytaj więcej: II edycja Sokołowskiej Nocy Muzeów za nami

   Zaloguj się, aby zobaczyć. Wiosna w muzeum - podsumowanie

W marcu bieżącego roku Społeczne Muzeum Ziemi Sokołowskiej poszerzyło swą ofertę o kolejną wystawę, ukazującą działalność sokołowskiego gniazda Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”  do roku 1939. Wernisaż wystawy odbył się w dniu 6 marca 2016 r. i połączony został z dorocznym Walnym Zebraniem członków Towarzystwa Miłośników Ziemi Sokołowskiej oraz promocją 12. tomu „Rocznika Sokołowskiego”.

Czytaj więcej: Wiosna w muzeum

 Zaloguj się, aby zobaczyć. I Edycja Sokołowskiej Nocy Muzeów za nami

W sobotę 16 maja 2015r., odbyła się I edycja Sokołowskiej Nocy Muzeów. Wydarzenie to wpisało się w organizowaną po raz dziesiąty, Europejską Noc Muzeów. Zamysł imprezy kulturalnej, która ma na celu udostępnić chętnym muzea, galerie i instytucje kultury w godzinach nocnych, zrodził się w 1997r. w Berlinie.

Czytaj więcej: I Edycja Sokołowskiej Nocy Muzeów za nami

  Zaloguj się, aby zobaczyć.I Edycja Sokołowskiej Nocy Muzeów

Choć Muzeum Ziemi Sokołowskiej oficjalnie zainaugurowało swą działalność przed niespełna dwoma miesiącami pierwszą od wielu lat przerwy wystawą „Sokołowszczyzna w okresie II wojny światowej” to członkowie TMZS zdecydowali się włączyć, choćby drobnym akcentem w znaną Państwu zapewne Noc Muzeów.

Czytaj więcej: Noc Muzeów w Sokołowie