b_150_120_16777215_00_images_dzialalnosc_konkursy_MalyKatyn_2014_plakat-21-11-2014-ilustracje_historyczne.jpg Prapremiera nowego filmu o mordzie turzańskim połączona z rozstrzygnięciem 7. edycji konkursu "Patriotyczna Droga Krzyżowa - Mały Katyń ziemi Sokołowskiej"

W piątek 21 listopada 2014 r. o godzinie 1600 odbędzie się w Sokołowie Małopolskim ważne wydarzenie kulturalne – spotkanie z historią. Na sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji wyemitowany zostanie półgodzinny film dokumentalny „Podkarpacki Katyń” w reżyserii Józefa Matusza, poruszający swą tematyką dzieje obozu NKWD w Trzebusce i mordu w Turzy. Materiał do tego dokumentu kręcono 2 lata temu. Dzięki współpracy Sekcji Turzańskiej Towarzystwa Miłośników Ziemi Sokołowskiej z Instytutem Pamięci Narodowej w Rzeszowie prapremiera filmu będzie miała miejsce na terenie ziemi sokołowskiej, gdzie pamięć o „Małym Katyniu” jest najsilniej kultywowana. Projekcję filmu poprzedzi rozstrzygnięcie 7. edycji międzypowiatowego konkursu plastyczno-literackiego „Patriotyczna Droga Krzyżowa – Mały Katyń Ziemi Sokołowskiej”.

Podczas spotkania nastąpi wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów laureatom i opiekunom twórców prac. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa części prac nagrodzonych i wyróżnionych. Koordynatorem spotkania jest kierownik filii bibliotecznej w Trzebusce Piotr Ożóg. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy – wstęp wolny.

 

 

 

.